You are viewing a single comment's thread from:

RE: Каяра. Шлях долі. (2025)

in Ukraine on Steem6 days ago

Всі знають, що кити — ссавці.
А чи знаєте ви, що дитинчата китів харчуються зовсім інакше, ніж наземні ссавці?
На відміну від інших ссавців, мати-кит не годує свого дитинча через прямий контакт. Натомість вона випускає молоко прямо у воду, поки її дитинча плаває поруч.
Але ось що справді цікаво: китове молоко містить майже 50% жиру. Це робить його густим, липким і неймовірно жирним – настільки щільним, що не розчиняється у воді.
І як результат теля може схопити і проковтнути плаваюче молоко, не несучи його в океанські течії. Інженерне мистецтво природи у його найкращому прояві – ідеальна геометрія харчування для життя під хвилями.

o_1gor0ogdu1aeflhr5am1ghobri46пі.jpg

Sort:  
 6 days ago 

Це цікаво, дякую. 🤩
Я писала перед цим за сузірʼя кит. Але до самих китів так і не дійшла. 🫩
І ще цікаво, що маля названо телям. Я таке чула за малюків китів, але не знаю чому так звуть. Піду на консультацію до GPT. Ще раз - дякую.

 6 days ago 

Я таке ще зі школи знаю просто. Запитаєшь - напиши нам відповідь, пліз!

 6 days ago 

Маля кита називають теля, тому що в українській мові (як і в деяких інших мовах) для позначення дитинчат великих ссавців (особливо копитних та китів) використовують одне загальне слово — теля.

Чому саме “теля”?
1. Історична мовна традиція:
Слово «теля» походить зі слов’янської мовної основи й спочатку стосувалося дитинчат великої рогатої худоби. Але з часом стало вживатися й у ширшому значенні — для позначення дитинчат інших великих ссавців.
2. За зразком інших мов:
В англійській, наприклад, дитинча кита називають calf — те саме слово, яким називають і теля корови. Українська мова наслідує цю логіку узагальнення:
• теля корови — теля,
• теля оленя — теж теля,
• теля кита — теж теля.
3. Аналогія за розміром і типом ссавця:
Кити — це великі ссавці, ймовірно, саме тому дитинча кита називають аналогічно до дитинчати великої худоби, а не, скажімо, “малюк” або “дитинча”, як у хижаків (наприклад, “вовченя”).

Хоча кити й живуть у воді, а не на суші, вони є ссавцями, і в них є багато спільного з наземними тваринами, особливо з копитними (вважається, що кити еволюційно походять від давніх копитних тварин). Це теж могло вплинути на традиційні назви.

Якщо цікаво, в українській мові дитинчат деяких тварин теж називають аналогічно:
• дитинча слона — слоненя або теля (інколи);
• дитинча верблюда — теля;
• дитинча оленя — теля.

Якщо хочеш, можу зробити табличку з назвами дитинчат різних ссавців для порівняння.

 6 days ago 

Блискавична відповідь ШІ. Як ми були раніше без цього дива?
Та як? Просто самі багато чого впізнавали:))

 5 days ago 

В крайньому випадку гугл допомагав. 😂
Та штучний інтелект краще відповідає хоч іноді дурить. Пісні мені перекладав з російської на українську. Так склав нові абсолютно різні слова. 😂

 5 days ago 

то ми на нього наговарюємо, а він талановитий 😂 😂 😂