Обираємо спальний мішок та туристичний килимок
Вирушаючи в зимовий похід дуже важливо взяти з собою не тільки підходящий намет і екіпірування, але й інші важливі речі – спальники та туристичні килимки. На щастя, їх можна придбати без особливих проблем у будь-якому магазині, який продає товари для кемпінгу. Особливо якщо ви знаєте, як їх правильно вибирати. А звертати увагу слід на наступні моменти:
Температурный режим. Визначається декількома показниками, найважливішими з яких є температура комфорту та гранична температура. Перший варіант показує, за яких умов у цьому спальнику можна спати в розслабленому стані протягом 8 годин людині, яка погано переносить холод. Другий - те саме, тільки вже для тих, хто нормально переносить низькі температури і може приймати позу збереження тепла.
Форма. Або ковдра, або кокон, або гібридні варіанти. Ковдра більша, але її можна розстебнути і використовувати як звичайну ковдру, кокон менший, тісно облягає людину і ефективніше зберігає тепло. Словом, обидва варіанти ефективні, але за різних умов.
Вага та об’єм. Чим вони менші, тим простіше вам такий спальник носити з собою. Але тим дорожче буде коштувати цей виріб.
Утеплювач. Або натуральний пух, або якась синтетика. Пух краще, оскільки ефективніше зберігає тепло. Але він коштує дорожче за синтетику, а намокаючи, навіть від поту, частково втрачає свої властивості. Синтетика буває різною (холлофабер, прімалофт та інші), але вона майже завжди легша, довговічніша і дешевша за натуральні матеріали.
Щодо туристичних килимків, то про них потрібно знати наступне:
Існує кілька видів. Каремати – пласти пінистого матеріалу із закритими осередками. Самонадувні – піна, яка сама наповнюється повітрям, збільшуючись у розмірах. Надувні – їх треба надувати вручну.
Ці товари для кемпінгу розраховані на певну кількість сезонів. Чотирьохсезонні - найтепліші, оскільки мають максимальну термоізоляцію.
Найзручніші - килимки, що самонадуваються. На них спати найм'якше, та й ізоляцію вони забезпечують пристойну.
Найнадійніші - каремати з пінистих матеріалів. Навіть якщо їх проколоти, вони все одно виконуватимуть свою функцію.