You are viewing a single comment's thread from:

RE: Homesteading Math: Comparing Price Of Home-Canned Baked Beans Vs. Store Bought

Very cool you are doing the breakdown on cost. It really does make a difference. I've always done it for the gardens, and the animals. Gives you a good idea of where the money goes and what's cost effective and what is not.

Good for you!