• Sign in
  • Sign up 
  • Welcome
  • FAQ
  • Switch to Night Mode
  • Stolen Accounts Recovery 
  • Change Account Password 
  • Vote for Witnesses 
  • Steem Proposals 
  • Developer Portal 
  • Steem Bluepaper 
  • SMT Whitepaper 
  • Steem Whitepaper 
  • Privacy Policy
  • Terms of Service
Homeby Witness Moecki
LoginSign up
You are viewing a single comment's thread from:

RE: Homesteading Math: Comparing Price Of Home-Canned Baked Beans Vs. Store Bought

  • View the full context
bengy (73)in #powerhousecreatives • 5 years ago

Nice... it is great to have a good deal of savings.. plus it probably tastes much better as well! Just with the cost inputs, did you also count water and fertiliser?

5 years ago in #powerhousecreatives by bengy (73)
$0.00
    Reply 0