Kiedy nie pozycjonować strony internetowej? 5 sytuacji, o których musisz pamiętać!
1. Ograniczony budżet
Ciężko jest określić dokładną kwotę jaka jest potrzebna, by skutecznie zacząć pozycjonować stronę w sieci. Zależy to od wielu czynników, między innymi od branży w jakiej funkcjonuje biznes, czy nawet lokalizacji. Dolną granicą, jaką można przyjąć, by pozycjonowanie przynosiło oczekiwany efekt jest kwota 1200 zł netto/ miesięcznie. Istnieje wiele firm, szczególnie takich, które dopiero rozpoczynają swoją działalność, które na takie działania marketingowe przeznaczają miesięcznie kwotę w granicach 200-300 zł. Niestety, kwota tego rzędu nie jest wystarczająca, by rozpocząć skuteczne działania pozycjonujące. Co więcej, na rynku jest wiele firm, które oferują pozycjonowanie w takim niskim budżecie. Jednak ich działania nie będą skuteczne, a często wiążą swoich klientów umowami na okres 24-36 miesięcy. W efekcie tych działań, tracimy sporą część funduszy, gdyż w perspektywie tych dwóch, lub trzech lat może się uzbierać kwota rzędu 10 000 zł! W ten sposób tracimy nie tylko fundusze, ale również czas w oczekiwaniu na upragnione rezultaty.
Każda usługa powinna być wyceniona indywidulanie i dopasowana do klienta.
2. W Google nie pojawiają się Twoje usługi lub produkty
Kiedy startujesz ze sprzedażą nowego produktu lub usługi, pozycjonowanie może się okazać zupełnie nieskuteczne. Dzieje się tak dlatego, że ludzie nie znając twojego produktu, nie będą go wyszukiwać w sposób, jakiego się spodziewasz.
Aby twój produkt stał się widzialny w sieci, można spróbować dobrać frazy kierując się produktami, które są podobne, lub mają podobne zastosowanie. Takie działania mogą sprawić, że trafisz do nie swoich odbiorców, gdyż twój produkt będzie z innej półki cenowej, lub jego zastosowanie będzie odbiegać, od tego które ty oferujesz. Może dojść do sytuacji, w której pomimo wysokiego wyniku w przeglądarce, twój produkt będzie bardziej zniechęcał potencjalnych klientów niż zachęcał.
Można takiej sytuacji uniknąć dobierając konkretne działania dopasowane pod dany produkt lub usługę. Niekiedy skuteczniejsze od pozycjonowania będzie wybór sponsorowanej reklamy na Facebooku.
3. Brak zgody na optymalizację strony
Pozycjonowanie składa się z wielu czynników. Jeśli więc nie godzisz się na utworzenie firmowego bloga, lub masz wizję w której na stronie znajdą się wyłącznie zdjęcia i krótki opis, to niestety sam sabotujesz swoje działania. Ważne, by firma która ma zająć się pozycjonowaniem budziła twoje zaufanie. Jeśli wyrazisz zgodę na regularne prowadzenie bloga i wprowadzenie wymaganych zmian, możesz mieć pewność, że te działania przyniosą oczekiwany rezultat. Należy pamiętać, że do wprowadzenia zmian potrzebny jest dostęp do panelu CMS i serwera FTP.
4. Czy każda strona nadaje się do pozycjonowania?
W niektórych przypadkach strona nie jest wyświetlana w wyszukiwarce. Dzieje się tak, gdy strona została utworzona wiele lat temu i musi zostać poddana gwałtownej przebudowie. Czasem lepszym rozwiązaniem jest utworzenie nowej strony, która będzie spełniała wszystkie potrzebne wymogi.
5. Zbyt krótki czas pozycjonowania, lub działania jednorazowe
Pozycjonowanie to proces, który wymaga cierpliwości. Niestety nie da się osiągnąć oczekiwanych rezultatów w przeciągu 1-2 miesięcy, a tym bardziej podczas jednorazowego działania. Zazwyczaj pierwszych rezultatów można się spodziewać po okresie 3-6 miesięcy, a to i tak nie zawsze wiążę się z pierwszym miejscem w wyszukiwarce. O to by strona utrzymywała wysoki wynik należy dbać bezustannie. Bywa, że lepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie sponsorowanych linków Google Adds, które dają natychmiastowy rezultat.
##Podsumowanie: kiedy nie powinieneś pozycjonować swojej strony?
Jeśli nie jesteś pewien, czy twoja strona może być pozycjonowana, czy twój budżet wystarcz, by wdrożyć skuteczne działania, napisz do nas lub innej sprawdzonej firmy, która zajmuje się pozycjonowaniem. Firmy, które profesjonalnie zajmują się pozycjonowaniem powinny udzielić wyczerpujących informacji, jaki sposób i budżet będzie potrzebny, by pozycjonowanie przyniosło jak najlepszy efekt. Więcej informacji znajdziesz w artykule: https://www.s90.pl/5-sytuacje-kiedy-nie-warto-pozycjonowac-strony-internetowej/
Szczęść Boże @ptaq
Przeglądając steemit w poszukiwaniu resztek Polskiej społeczności trafiłem na Ciebie widząc, że publikujesz tutaj dalej wpisy...
Pragnąłbym Cię zachęcić do opuszczenia steemit na rzecz Hive gdzie po forku sieci (o ile jesteś wgl w temacie co się stało) większość Polskiej społeczności przeniosła się właśnie tam i to teraz tam pod #Polish tętni dawne steemitowe życie (choć nie w tej samej formie, aczkolwiek dzieje się tam o wieeeeele więcej niż tutaj)
Bardzo dobrym interfejsem do Hive jest https://peakd.com/ (dawniej był to interfejs do obsługi steemit pod nazwą steempeak) w razie pytań pisz do mnie na email: [email protected]
Wszystkiego dobrego i z Panem Bogiem,
Szymon