[WORK] #10. IBM, Maersk, Agility i....... Blockchain!
Głównym celem jest oczywiście redukcja kosztów ale też zwiększenie efektywności danych operacji. Ma być to możliwe poprzez integrację wszystkich informacji na jednej platformie. Ma ona być dostępna dla wszystkich ogniw łańcucha dostaw (przewoźnicy, spedycja, nadawca oraz reszty podmiotów dostępnych w danym łańcuchu dostaw). Dodatkowo dużą zaletą ma być prostota w monitorowaniu przesyłek, ich rejestracji, tworzeniu dokumentacji i rejestracji płatności.
Agility przedstawia blockchain jako rejestr transakcji odporny na awarie i ataki. Technologia ma zapewnić dostęp do informacji w czasie rzeczywistym co w branży logistycznej jest jedną z najważniejszych rzeczy. Docelowo technologię będą mogły wykorzystywać służby celne co zwiększyłoby efektywność odpraw i kontroli celnych. Szacuje się, że koszty administracji i archiwizacji dokumentacji transportu wynoszą około 360 000 000 USD rocznie. Jednym słowem - przyszłość przed nami.
You got a 1.48% upvote from @buildawhale courtesy of @jasiu!
If you believe this post is spam or abuse, please report it to our Discord #abuse channel.
If you want to support our Curation Digest or our Spam & Abuse prevention efforts, please vote @themarkymark as witness.
This post has received gratitude of 1.87 % from @appreciator thanks to: @jasiu.
Będzie do tego jakiś Token ?
z tego co wiem to nie. Chodzi tylko i wyłącznie o technologię do śledzenia transakcji i kontenerów. Ma być to technologia typowo tylko do usprawnienia procesów ale kto to wie....
Bardzo ciekawy post,
Giganty jak widać wiedzą w co uderzyć i jak wprowadzić nową technologię do użycia. Ciekawe czy faktycznie są w stanie oprzeć swój system o blockchain. 2 Tygodnie temu m.in. cryptonews pisało, że PGE chce wprowadzić do obiegu blockchain i szukają pomysłu na organizację. Martwi mnie tylko, że nasz kochany rząd tak bardzo stroni od nowych technologii.
Zachęcam do przeczytania mojego artykułu nt systemu wyborczego w blockchain tutaj
up i resteem
dzięki. Tutaj IBM i Maersk mają konkretne cele więc projekt ma duże prawdopodobieństwo powodzenia. Na dodatek chodzi o usprawnienie procesów a nie cele zarobkowe. Jakieś konkrety do czego PGE chciałoby używać blockchaina?
Z tego co do tej pory udało mi się dowiedzieć to myślą o smart kontraktach, które miałyby wyeliminować pośredników podczas procesu samej sprzedaży impulsów elektrycznych i dzięki temu obniżyć koszt ich transakcji.
podlinkujesz?
Średnio z informacjami, pewnie dlatego, że nie jest to głownie nastawione na zysk (jak token Kodaka) tylko na realne korzyści
http://energetyka.wnp.pl/pgnig-tauron-i-energa-wejda-w-blockchain,317505_1_0_0.html
http://www.cire.pl/item,152726,1,0,0,0,0,0,blockchain-wkracza-do-energetyki-pomoze-prosumentom-i-energetyce-rozproszonej.html
powyższe dot. energa i tauron oraz kilku innych w tym momencie nie mogę znaleźć co mówi PGE... mea culpa