01: Whitepaper po polsku: Switcheo cz.2

in #polish6 years ago (edited)

1. PRZEDMOWA

Widzimy szansę na rozwój zdecentralizowanej giełdy ("DEX") z rosnącą popularnością projektów zbudowanych na blockchainie NEO oraz trudność w wymienianiu takich tokenów NEP-5 na wiarygodnych giełdach.
Chcemy zmniejszyć zależność od scentralizowanej giełdy dla tokenów opartych o NEP-5.
Switcheo uczestniczyło w pierwszym konkursie City of Zion NEO dApp i zdobyło nagrodę 1350 GAS.
Switcheo dąży do bycia pierwszym DEXem wprowadzonym na platformę NEO, a nasz przyszły plan działania obejmuje pracę nad wymianą między łańcuchami: dla tokenów QRC20 na blockchain QTUM i tokenach ERC20 na blockchain Ethereum.

2. WPROWADZENIE

Wraz ze wzrostem popularności technologii blockchain napędzających ceny kryptowalut, większość tych transakcji odbywa się za pośrednictwem tradycyjnych scentralizowanych giełd.

Scentralizowane giełdy dzielą się na dwie kategorie: te, które akceptują waluty fiducjarne (waluty wspierane przez rząd) oraz te, które tego nie akceptują.

Switcheo początkowo nie będzie przyjmował przelewów pieniędzy FIAT i najpierw podejmie działania na rzecz wielołańcuchowej zdecentralizowanej platformy wymiany kryptowalut, w której użytkownicy mogą wykonywać transakcje wirtualnymi tokenami i zasobami (tj. Bez potrzeby ufania scentralizowanej stronie trzeciej).

Poprzednia strona

Następna strona

Spis treści

Sort:  

Hej, widzę, że rozdzielasz każdą stronę na osobny post. Czy nie lepiej by było wszystko dać w jednym poście? Bo bardzo dużo się tych postów robi i się trzeba przeklikiwać. Limit jest dość spory (~65000 znaków).

Testuję taki sposób wyswietlania treści ponieważ przymierzam się do tłumaczenia kolejnego Whitepaper z dużą ilością zdjęć a to spowoduje, że będzie się dłużej ładowało, szczególnie w aplikacji eSteem.
Niestety Steemit ma ograniczone możliwości edycji i nie ukrywam że taki sposób emisji zajmuje ok. 2 godzin.

Ten pomysł na postowanie każdej strony w innym poście jest bardzo zły. Jeśli chodzi o obrazki, to zazwyczaj wystarczy je przeskalować, żeby nie były niepotrzebnie duże. Znalezienie jakiejkolwiek informacji potem to będzie tragedia, bo niby jak wyszukać interesujący kawałek tłumaczenia?

Dzięki za komentarz.
Uważam, że żadne z rozwiązań nie jest idealne.
Rozwiązanie zastosowane przez @astromianiak, który tłumacząc Whitepaper STEEM podzielił je na kilka części również nie rozwiązuje problemu sortowania.
Analizuję Wasze uwagi i następny Whitepaper spróbuję przygotować w dogodnej formie.
Niestety STEEMIT ma duże ograniczenia edycyjne.

Niestety STEEMIT ma duże ograniczenia edycyjne.

Nie wiem o jakie ograniczenia edycyjne chodzi. Zwykły edytor tekstowy jakich wiele. Po prostu dodaj ten whitepaper w jednym poście i nie będziesz się musiał martwić edytowaniem każdej strony, żeby dodać link do poprzedniej i następnej. Sam sobie robisz dodatkową robotę, a zysk z tego jest praktycznie zerowy.

A rozdzielanie tego na kilka kont, to już w ogóle strzał w stopę...

Koledzy zajmujecie się za przeproszeniem pierdołami.
Jego sprawa jak on będzie to wyświetlał.
Czy nie ważniejsza jest treść? Sposób wyświetlania jest drugorzędny.
Moim zdaniem najważniejsze jest, że gość poświęcił czas na przetłumaczenie Whitepaper na nasz język.
Upvotujcie, Resteemujcie, a jeżeli Wam się nie podoba to napiszcie konstruktywny komentarz.
A może warto przyłączyć się i stworzyć społeczność która będzie promowała język polski i Polaków w dziedzinie kryptologii.
Wspólnie możemy naciskać na emitentów Tokenów aby dokumentacja również się pojawiała w języku naszych ojców.
Ode mnie duży plus za chęci i poświęcony czas.

Chyba źle zrozumiałeś mój komentarz - ja oczywiście szanuję za wykonaną pracę, ale taka forma nie ma sensu z punktu widzenia czytelnika. Jak szybko znaleźć interesującą część danego whitepapera? Na jakim koncie będzie 3 rozdział? Jaki będzie miał permlink? Nie wiadomo. Nie wiadomo też na jakim koncie w ogóle będzie pierwsza strona, żeby potem przeklikiwać się pół godziny do interesującego nas materiału.

Treść się liczy, ale jeśli ta forma nastawiona jest na wygodę czytelnika, to coś poszło nie tak ;)

Ode mnie oczywiście też plus za poświęcony czas, ale można go było poświęcić 5 razy mniej i efekt byłby 5 razy lepszy :P Wystarczy jeden post na whitepaper. A najlepiej to byłoby chyba wygenerować dokument PDF z polską treścią. Wolałbym, żeby post ładował mi się 10 sekund dłużej, niż żebym tracił 10 minut na klikanie "następna strona". No i nie mówiąc już o szukaniu informacji. Pamiętaj, że mało kto czyta od deski do deski - większość po pierwszym przeczytanie będzie tylko czasami potrzebować konkretnego zdania z whitepaperu. I jak ma je znaleźć szybko?

a jeżeli Wam się nie podoba to napiszcie konstruktywny komentarz.

Przecież każdy mój komentarz w tym wpisie jest konstruktywny. W każdym napisałem dlaczego jest to zły pomysł i jak rozwiązać problem ze zbyt dużymi obrazkami.