Wprowadzenie do Bitcoina - video Andreasa Antonopoulosa z przetłumaczonymi na język polski napisami

in #polish7 years ago (edited)

polskie napisy_wstęp_do_bitcoina.png

Przed Wami kontynuacja projektu non-profit prowadzonego przez @noisy, którego celem jest m.in. przetłumaczenie na język polski napisów do wszystkich najpopularniejszych filmów Andreasa Antonopoulosa - znanego promotora idei Bitcoina i technologii blockchain.

Do tej pory, do waszej dyspozycji zostały oddane filmy i napisy:

Dzisiaj natomiast chciałbym wam przedstawić, jego najpopularniejsze wystąpienie:

"Wprowadzenie do Bitcoina"

Upewnij się, że masz włączone napisy na YouTube:

O Tłumaczeniu

Tłumaczenie napisów do tego filmu nie było by możliwe, gdyby nie społeczność Steem.

Andreas Antonopoulos przez wiele lat udowadniał, że zarobek jest dla niego sprawą drugorzędną[1]. To czemu poświęcał się natomiast najbardziej w ostatnich latach, to popularyzacja technologi opartych o blockchain.

Osoby zaangażowane w tłumaczenie jego filmów, podzielając jego wartości, chcą pomóc mu w tak ważnej dla niego rzeczy, poprzez tworzenie jeszcze bardziej przystępnych materiałów, zrozumiałych nawet dla osób nie znających języka angielskiego.

Licencja

Oryginalne video z profilu YouTube Andreasa, zostało upublicznione z licencją Creative Commons Attribution licence (reuse allowed), dzięki czemu dozwolone jest samodzielne kopiowanie takich materiałów, na przykład na potrzeby przygotowania tłumaczenia.

Nagrody za post i dotacje

Wszystkie środki zebrane przez ten post zostaną przekazane na pokrycie kosztów kolejnych tłumaczeń filmów Andreasa. Osoby nie będące jeszcze częścią społeczności Steem także mogą wesprzeć owe działania, wysyłając dowolna dotację na:

STEEM: @andreas-m-videos
BTC: 1MNWekz65At8iTCdNyqRemHWhcwSeaGNFu
ETH: 0x267d6e5BEb6e4529066Aef87c277105820FdaE71

Jeżeli chcesz wspierać tę akcję, zapraszam do głosowania na posty tworzone i udostępniane przez konto: @andreas-m-videos

Sort:  

[BOT] Witamy andreas-m-videos na #polish, tagu używanym przez Polaków do publikacji polskich treści w ekosystemie Steem (np. Steemit czy Busy). W ekosystemie Steem wspiera się oraz nagradza się nową i autorską twórczość.

  • Plagiaty oraz kopiowanie cudzej twórczości są niemile widziane przez społeczność i mogą doprowadzić do ukrywania wszystkich publikowanych postów danego użytkownika.
  • Wszelkie szczegóły związane bezpośrednio z twoim kontem i twoimi postami znajdują się na steemd.com.
  • Posty zawierające takie rzeczy jak nagość, pornografia, wulgaryzmy czy przemoc powinny zawierać dodatkowo tag #nsfw (Not Suitable/Safe For Work).
  • Wiele ciekawych i bardziej szczegółowych informacji można przeczytać w FAQ dla zupełnie początkujących użytkowników Steemit.
  • Posiadamy polski serwer Discord.
  • Istnieje polski kanał na oficjalnym czacie, który wymaga osobnej rejestracji.
  • Jeżeli chcesz ładnie formatować swoje posty, to spójrz na poradnik stworzony przez społeczność Markdown.
  • Przegląd wydarzeń i informacje o polskich, steemowych tagach, możesz znaleźć na @kurator-polski

tak - wszystkie teksty co do licencji oryginalnych filmów i opis całego prpojektu - jest brany żywcem z poprzedniego posta ;)

Super robota. Czekam na kolejne materiały. Andreas jest genialny.

Tak jak już kiedyś mówiłem, zawsze z wielką chęcią będę zatwierdzał tego typu kontrybucje na Utopian - nie pożałuje też własnym upvotem pod tym postem tutaj. Myślę, że ten projekt jest wspaniały z wielu powodów, a fakt, że zwrócił bezpośrednią uwagę Andreasa na steem tylko to potwierdza.

Oby tak dalej!

Pozwolę sobie tylko dodać, że miałem wielką przyjemność wymienić z nim ostatnio kilka emaili. Jeszcze to nie jest podobno pewne, ale podobno w maju ma być w Polsce :)

Cześć @Andreas-m-videos
Świetna inicjatywa ! z wielka chęcią będę wspierał takie działania mające na celu edukację polskiej społeczności a tym bardziej serce się raduje że dzięki technologii blockchain możliwe jest dalszy rozwój blockchain !
to wręcz niesamowite gdyż mamy tu do czynienia z swego rodzaju "perpetum mobile" :D

To nie jest perpetuum mobile, głównie ze względu na tzw. koszt alternatywny.

zbyt dosłownie to odebrałeś @noisy ;)