"Jeszcze nie wiemy co Ci jest ale wiemy jak temu zaradzić"
Ponieważ ja jestem po rozwodzie, opiekę nad dziećmi dzielę z byłą (hell yeah!) żoną. O ile ja zwracam bardzo mocno uwagę na to co jest podawane moim dzieciom to ex kompletnie nie - ona ufa lekarzom bezgranicznie. Pewnego dnia moje maluchy przybyły do mnie z Nebbudem bo rodzinna miała podejrzenie astmy.. Czaicie.. podejrzenie, no zawał na miejscu -_- no babie się wydawało więc przepisała środek małemu dziecku.
Na wstępnie co to jest .. nebulizacja. Nebulizacja jak mówi Wikipedia polega na podawaniu płynnych leków w postaci rozpylonej mgiełki metodą inhalacji poprzez usta, rurkę intubacyjną lub przez otwór tracheotomijny - bezpośrednio do układu oddechowego. Służy do tego inhalator do nebulizacji. Inhalatory do nebulizacji to zwykłe inhalatory, które niektórzy z Was mają w domach - pneumatyczno-tłokowe (sprężarkowe).. ot takie pompki samochodowe do kół :D:D:D
Jaki skład oraz jakie dziwne terminy znajdziemy na opakowaniu:
- Budesonidum (budezonid)
- Disodu edetynian
- Chlorek sodu
- Polisorbat 80
- Kwas cytrynowy jednowodny
- Sodu cytrynian
- Woda do wstrzykiwań
Co mówi Wikipedia o powyższej liście składników:
1. Budezonid (łac. Budesonidum) – syntetyczny glikokortykosteroid o bardzo silnym miejscowym działaniu przeciwalergicznym i przeciwzapalnym. Jest mieszaniną dwóch diastereoizomerów: 22R i 22S. Budezonid 22R charakteryzuje się większą lipofilnością, ma 2-krotnie większą objętość dystrybucji i 2-krotnie większy klirens osoczowy. Wykazuje silniejsze działanie przeciwzapalne. Budezonid jest metabolizowany w wątrobie do metabolitów o małej aktywności z udziałem izoenzymu CYP3A4 cytochromu P450. Rany nic z tego nie rozumiem :D KARTA CHARAKTERYSTYKI lub TUTAJ
2. Disodu edetynian - Niewiele znalazłem na temat tego składnika, jedyne co się podpowiada podczas poszukiwań to Wersenian disodu. Najprawdopodobniej disodu edytynian jest hydratem Wersenianu disodu a jeśli tak jest... to niech mnie kule biją.. zobaczcie to --> KARTA CHARAKTERYSTYKI <-- od producenta, ciekawe dlaczego tam jest napisane: TOKSYCZNOŚĆ OSTRA: WDYCHANIE - Kategoria 4, przecież to jest składnikiem leku, który nasze dzieci dostają do wyleczenia np astmy.. hmmm
3. Chlorek sodu - stosowany jest jako środek spożywczy, nadający jedzeniu słony smak. Jest także używany w przemyśle szklarskim i garbarstwie oraz do konserwacji żywności. Stanowi surowiec do otrzymywania kwasu solnego, sodu, chloru, wodorotlenku sodu i węglanu sodu (sody). Jest wykorzystywany do roztapiania śniegu i lodu z ulic i chodników. Jest używany w spektroskopii oraz w chłodnictwie. KARTA CHARAKTERYSTYKI SUBSTANCJI CHEMICZNEJ - Skrót CZDA oznacza Czysty do analiz.
4. Polisorbat 80 - (E433) Stosuje się go między innymi przy produkcji lodów, jako emulgator zapobiegający obiałczaniu kropelek tłuszczów w mleku i tym samym stabilizujący emulsję. Krople tłuszczów mogą w ten sposób tworzyć połączenia między sobą (sieci), zamykając powietrze w mieszaninie, co czyni produkt pulchnym i utrzymuje jego kształt. KARTA CHARAKTERYSTYKI Polecam SEKCJA 11: Informacje toksykologiczne RAKOTWÓRCZOŚĆ gdzie producent pisze: Działanie nowotworowe: Guzy w miejscu naniesienia -_-
Gdyby był jakiś problem z kartą tego związku to można go znaleźć też >> TUTAJ <<
5. Kwas cytrynowy jednowodny - (E330) Kwas cytrynowy jest używany jako regulator kwasowości i przeciwutleniacz w produktach spożywczych, a także jako kwasowy środek myjący w różnych procesach czyszczących. Sole kwasu cytrynowego – cytryniany – są stosowane jako leki przy niedoborze określonego metalu w organizmie. Jest wykorzystywany także w przemyśle farmaceutycznym oraz w gospodarstwie domowym pod nazwą kwasek cytrynowy.
6. Sodu cytrynian - (E331) Cytrynian sodu można otrzymać w reakcji kwasu cytrynowego z wodorotlenkiem, węglanem lub wodorowęglanem sodu. W przemyśle spożywczym jako dodatek smakowy do napojów gazowanych o smaku cytrynowym np. 7 Up czy Sprite. Wykorzystywany jest jako składnik kąpieli elektrolitycznych. W chemii i biochemii jest składnikiem odczynnika Benedicta służącego do wykrywania cukrów redukujących i aldehydów. W medycynie stosowany jako składnik roztworów do wypełniania cewników do hemodializ.Spożycie roztworu cytrynianu sodowego przed wysiłkiem fizycznym może wpłynąć korzystnie na wynik. KARTA CHARAKTERYSTYKI
7. Woda do wstrzykiwań -rozpuszczalnik do sporządzania leków do podawania pozajelitowego. Czy to czysta woda to nie wiem ale znalazłem słabą KARTĘ CHARAKTERYSTYKI jednego z producentów ów wody.
Dajcie znać w komentarzach, czy wg Was należy ufać lekarzom ?
Ciężka sprawa - lekarz lekarzowi nierówny, ja stosuję zasadę ograniczonego zaufania, w poważnych sprawach zasięgam opinii przynajmniej dwóch lekarzy. Jednak intuicyjnie omijam chemię, uważam, że większość chorób ma podłoże psychosomatyczne lub wynika ze złego traktowania swego organizmu. Medycyna współczesna świetnie sprawdza się za to w sytuacjach nagłego zagrożenia życia (wypadki, urazy itp.). Uważam, że idealne byłoby połączenie nowoczesnych zdobyczy z wiedzą różnych kultur i pokoleń oraz holistycznym podejściem do choroby. Marzenie ;)
tak, to jest ta odpowiedź z którą zgadzam się w 100% ;) Ja tak teraz robię, co prawda nie choruję od dawna ale w przypadku jakiś urazów dzieci czy Minimalnej diagnoza u lekarza ale jak przepisują recepty to mówię nie dziękuję. Z reguły robi się nieprzyjemnie i lekarz zaczyna kpić.
Lepiej nie oglądaj Dr House! :D Ja jestem zdania, że lekarzom trzeba ufać, bo jak nie im to komu?
no ja jakoś nie jestem w stanie im zaufać jeżeli chodzi o sposoby leczenia. Wykrywalność i szybka pomoc doraźna spoko ale jak dla mnie nie leczenie.
moim zdaniem kategorycznie nie można ufać lekarzom! medycyna już dawno przestała służyć pacjentom. Twoje dzieci mogą dopiero zachorować na astmę jeśli zaczną to brać..
Wiadomo ;) zamiast tego przyjmowały napar z tymianku czasami z eukaliptusa i zapomnieliśmy o temacie ;) Zgadzam się z Tobą, ja osobiście uważam, że chorzy to już nie pacjenci tylko klienci.