Alkotmányos és állami jogfolytonosság
Tibor Geri·
Legutóbbi módosítás: 2016. június 17. 8 perces olvasmány
Szinte mindenben hazudnak nekünk, és folyamatosan félrevezetnek bennünket.
Ezért már a címben jelezni szeretném, hogy a jogfolytonosság Magyarországon 1920-tól kettévált, alkotmányos és állami jogfolytonosságra. A pénzügyi háttérhatalom így és ezzel a jogtechnikai eszközzel tette lehetővé, hogy az általuk Horthyval létrehozatott és elismert Magyarország nevű állam a nemzetközi jog szerint jogfolytonos magyar állammá váljon. Tehát a békeszerződéssel jogfolytonos magyar állammá tett állam (Horthy Magyarország nevű állama) nem a magyar alkotmány szerint, nem belső szuverenitás alapján jött létre és működött, hanem a háborúban győztes hatalmak külső szuverenitása alapján. Azaz a jogfolytonossá tett magyar államnak nem volt és ma sincs állami önrendelkezése (nem szabad és nem független), 1920 óta nem a magyar nép irányítja és nem is a magyar nép érdekében működik. Ezt a jogi helyzetet erősítették meg 1947-ben a párizsi békeszerződéssel.
Tehát a 900 évig együtt létező magyar alkotmányos és állami jogfolytonosságot 1918-ban(!) a magyarországi politikai „elit”(!) megszakítja. Az állami jogfolytonosságot a trianoni békeszerződés helyreállítja, de az alkotmányos jogfolytonosság megszakad, a történeti alkotmány HATÁLYÁT VESZTI!
1920 óta a magyar állam alkotmány nélkül, a háttérhatalom által irányított pártok - azok „képviselőinek” - jogalkotásával és kormányzásával működik!!!
Ez Trianon igazi tragédiája, és ezért nem beszél erről a hazaáruló „magyar” „elit”……
Mert ez okozza MINDEN problémánkat. Nem 1944-ben szakadt meg az alkotmányos rendünk jogfolytonossága, hanem 1920-ban, a trianoni békeszerződés aláírásával!!!
Mert a történeti alkotmány alapján működő magyar állam 1867-től kezdődő, háttérhatalmi irányítással való felszámolása gyakorlatilag 40 év előkészítés után Károlyival kezdődött meg, és az I. világháborút lezáró trianoni békeszerződés aláírásával vált befejezetté. Nem a békediktátum osztotta fel az 1918-ban saját politikai elitje által megszüntetett Magyar Királyság területét és lakosságát!!! Hanem a IV. Károly által – osztrák császárként - létrehívott Nemzeti Tanácsok a megszálló Antant erők katonai segítségével 1918 - 1920 között. A békeszerződés csak rögzítette a kialakult helyzetet.
Tehát Horthy Magyarország nevű állama már nem a magyar történeti alkotmány alapján jött létre, hanem ugyanazon „nemzeti” szuverenitás alapján, amivel Károlyiék kikiáltották a Magyar Népköztársaságot, amire a románok hivatkoztak Gyulafehérváron Erdély elcsatolásakor, amire a szerbek és horvátok, valamint a szlovákok hivatkoztak a saját államuk létrehozásakor. Horthyék a korábbi magyar jogrend alkalmazásával csak ÚGY TETTEK, MINTHA a békeszerződéssel jogfolytonossá tett magyar állam az alkotmányos jogfolytonosságot is tovább vitte volna. Ezt hazudták, de a megalkotott első törvényük (1920. évi I. törvénycikk) pontosan mutatja, hogy jogilag nem így van. A történeti alkotmány a trianoni békediktátum aláírásával elveszítette hatályát!!! Mert a magyar „elit” felszámolta a 900 éves magyar államot, a Magyar Királyságot, ezzel a magyar nép elvesztette állami önrendelkezését és a magyar állam területe fölötti szuverenitását. Ezért aki azt mondja, hogy a történeti alkotmány „érvényben van”, az vagy tudatlan és a háttérhatalom jezsuita ágának félrevezetettje, vagy tudja, miről beszél, de HAZUDIK, magának a háttérhatalomnak az ügynöke vagy kollaboránsa. A történeti alkotmány továbbra is ÉRVÉNYES, (bár idegen hatalmak által erősen torzított), a magyar nép alkotmánya, csak belső szuverenitás (állami önrendelkezés) hiányában HATÁLYÁT VESZTETTE. Ez azt jelenti, hogy létezik, de nem alkalmazható, érvényes jogként nem lehet rá hivatkozni, joghatás kiváltására alkalmatlan. Arról, hogy mi kell ahhoz, hogy újra működő, joghatás kiváltására alkalmas alkotmány legyen, hogy újra a magyar állam alkotmánya legyen, arról a jegyzet végén írok.
Azt kell megérteni, hogy a hatalom azért nem beszél erről, mert ez minden bajunk forrása azóta is. Az alkotmányos rendünk jogszakadása, ezzel a magyar nép állami önrendelkezési jogának hiánya. Ha ezt visszaszerezzük, minden probléma megoldási lehetősége a saját kezünkbe kerülne, és tőlünk, a magyar néptől függne. Akkor olyan államot hozhatnánk létre, amilyent akarunk, és az állami önrendelkezési jogunkkal (belső szuverenitással) megnyílna a lehetőségünk az alkotmányos jogfolytonosság helyreállítására is. Így viszont, amíg nincs állami önrendelkezésünk, amíg a magyar államot nem a magyar nép hozta létre, amíg nem a magyar nép irányítja és nem a magyar nép érdekében működik, rosszabb helyzetben vagyunk, mint az egykori gyarmatok. Mert ők TUDJÁK, hogy gyarmatok, nekünk meg azt hazudják, hogy szabad állam vagyunk…
Tehát az állami jogfolytonosság 1920, a trianoni békediktátum aláírásával – bár nem Horthy Magyarország nevű államának megalakulásáig visszaható hatállyal, de úgy értelmezve – helyreállt a 900 éves magyar állammal. Ez kétségtelenül Horthyék érdeme, mert így maradt esély és remény az alkotmányos rend helyreállítására. (Csak tudatlanul vagy szándékosan nem jól kezdtek hozzá). Viszont ez az állami jogfolytonosság azóta is tart, és ez teszi lehetővé ma is az alkotmányos rend helyreállítását. És a tapasztalatok felhasználásával ma már tudjuk, hogyan kell jól, alkotmányosan és a nemzetközi jog szerint is érvényes módon kivitelezni.
Az állami jogfolytonosság azért tart ma is, mert a II. világháború után a párizsi békeszerződéssel már könnyebb dolga volt a győzteseket irányító háttérhatalomnak, mint Trianonban. Nem egy új magyar államot kellett létrehozni, hanem csak a korábbit újra elismerni. A párizsi békeszerződés ugyanis ugyanazt a technikát alkalmazta, mint a trianoni. Csak itt már az ideiglenes kormányt is a magyar államban, a magyar állam jogával hozták létre, és a választást is a Magyarország nevű állam választási rendszerével, a magyar államon belül tartották meg. A párizsi békeszerződés aláírója ugyanaz a Magyarország nevű állam, amit Horthyék hoztak létre, és ami a trianoni békeszerződést is aláírta. Ennek a magyar államnak a jogalkotó képviselői ugyanazzal a maguknak adott hatalommal (képviselői szuverenitással) alkották meg a 49. évi XX. törvényt, a magyar állam alaptörvényét (Magyar Népköztársaság Alkotmánya néven), mint amivel Horthy képviselői megszüntették az Osztrák-Magyar Monarchiát, és megfosztották a tróntól a Habsburg dinasztiát. Ugyanezzel az önmaguknak adott képviselői hatalommal lett Magyar Köztársaság a Népköztársaságból. És ugyanezzel a joggal akarták megszüntetni Orbánék is az ezer éves magyar államot, csak „azt felejtették el”, hogy a magyar állam hatályos jogát ők maguk változtatták meg 89-ben. És a magyar állam megváltoztatott joga többé NEM TESZI LEHETŐVÉ a képviselőknek, hogy azt tegyék, amit Hitler tett a weimari alkotmánnyal. 1989 óta a képviselőknek NINCS JOGUK, NINCS ALKOTMÁNYOZÓ HATALMUK ahhoz, hogy a nép nélkül döntsenek a magyar államról, de még a nevéről se!!! Ezért ÉRVÉNYTELEN és NEM a MAGYAR ÁLLAM az Orbán vezette politikai „elit” által létrehozott, és a háttérhatalom által irányított Magyarország nevű diktatúra. És ezért lehet BÉKÉSEN és jogszerűen felszámolni a magyar állam jogával, a magyar állam érvényes és hatályos alaptörvényével, a ’89-ben módosított, 49. évi XX. törvénnyel. Mert ez a törvény a módosítás UTÁN a történeti alkotmányhoz hasonlóan a magyar népet nevezi meg az alkotmányozás alanyának. Ez teszi lehetővé a diktatúra felszámolását, és egy ideiglenes alkotmány megalkotásával az állami önrendelkezés visszaállítását az ezer éves magyar állammal jogfolytonos új magyar államban. Mert ez kell, és ez után tudjuk megtenni alkotmányosan és jogszerűen a magyar alkotmányos rend helyreállítását.
Összefoglalva:
A 900 éves alkotmányos és állami jogfolytonosság a háttérhatalom tevékenységének köszönhetően, a magyar nemesi, egyházi, gazdasági és politikai „elit” hazaárulásával 1918-20 között 3 lépésben HATÁLYÁT VESZTI.
Az állami jogfolytonosságot a trianoni békediktátum helyreállította, a párizsi békediktátum megerősítette. Az ezer éves magyar állam ma a Magyar Köztársaság, alkotmány hiányában a magyar állam érvényes és hatályos alaptörvénye a Magyar Köztársaság (ideiglenessé tett) Alkotmánya. Ez a jog teszi lehetővé a magyar nép számára a Magyarország nevű háttérhatalmi diktatúra BÉKÉS felszámolását, a trianoni békediktátummal elvett állami önrendelkezésünk visszaszerzését és visszaállítását, alkotmányos rendünk jogszerű helyreállítását.