AGAIN♻️AGAIN / 📚Isaac Asimov - A Short History of Chemistry📚

in Ukraine on Steem3 hours ago

Хімія у мене з'явилася у 7 класі, чи можливо навіть в 6 як давно то було. особливо плутаєшся коли не ходив у 8 клас, я відразу перейшов у 9... не я один такий вундеркінд, як і тисячі інших школярів))) Все через якусь реформу - коли максимальний клас став не 10й а 11й. Пригадую першу вчительку хімії, можливо один чи два її уроки, причому один урок де вона молоденька зчепилася з однокласником шибеником)) А наступного року вже була вчителька з досвідом, як ми її нагородили на випускному званням самої спокійної вчительки в школі.

З хімією як і фізикою у мене не склалося, домашні роботи я завжди робив сам, якщо виходили - а не виходили - то й ладно. Батьки не допомагали(хіба що лиш нагадувала мама зробив/не зробив) - тобто не робили їх за мене, а списувати в однокласників - не пригадую щоб я цим переймався, двієшники пару раз списували у мене - а що толку їм від цього)).

Та одного разу, сам вже не пригадую звідки вона взялася, скоріш за все мама принесла якусь цікаву книгу, чи то я просив, чи їй сподобалася (вона працювала бібліотекарем) Книга називалася "Коротка історія хімії". Та приголомшило мене інше - я був здивований чому це мій улюблений письменник-фантаст пише про хімію. Лиш пізніше я дізнався що освіта у нього була така))

Тож розповідаю я про книгу А.Азімова "Коротка історія хімії" Книга звісно не для хіміків, а для простих людей яким цікаво, цікава наука, історія. Азімова прозвали популяризатором науки, так як він пише про науку легко і доступно, і після цієї книги я прагнув прочитати якомога більше книг Азімова, а також шукав інших популяризаторів науки.

image.png

Книга описує розвиток хімії від стародавніх часів до початку XX століття.
Починається все з первісних людей які спостерігали як від вогню з багаття одні речовини можуть перетворюватися на інші. А з давніх давен люди полюбили золото і у них з'явилася ідея знайти "філософський камінь" щоб перетворити непотріб на золото)). Так спочатку виникла алхімія, але в гонитві за золотом робилися звичайні хімічні відкриття, пізнавався наш оточуючий світ, світ хімії.

image.png

З цієї книги я дізнався про теорію "флогістону" , яка панувала близько ста років. Це було як результат роздумів чому одні тіла горять, а інші ні. Придумали дуже просте - в тілах є флогістон - тіла горять, виділяється флогістон. А ті в яких його нема - не горять. І довгий час вчені закривали очі на невідповідності і протиріччя - напевне хотіли підтримувати дану теорію.

Участь в Steemit Engagement Challenge Season 20 познайомила мене з новими для мене steemians, то ж хочеться дізнатися про їх книги, які вони не раз перечитували. Якщо не своїм дописом, то хоч в коментарі поділіться назвою книги.

Participating in the Steemit Engagement Challenge Season 20 introduced me to steemians who are new to me (teachers or those who study programming), so I want to learn about their books, which they have reread more than once. I invite you to my contest, or if not with your post, then at least share the name of the book in the comments))

@mahadisalim, @memamun, @kouba01, @ahsansharif, @mohammadfaisal, @hudamalik20, @alejos7ven

Як там пишуть - допис написано в підтримку конкурсу)) про книгу

Дякую що прочитали.


About me

Posted using SteemPro

Sort:  

💯⚜2️⃣0️⃣2️⃣4️⃣ This is a manual curation from the @tipu Curation Project.

@tipu curate