Про Мукормікоз – грибкове захворюванняsteemCreated with Sketch.

in Ukraine on Steem18 days ago (edited)


Джерело: ШІ, piclumen.com.

До написання цього допису мене підштовхнув візит пацієнта до мене на роботі, який переніс важке грибкове захворювання, при якому були уражені око, кістки очниці, верхня щелепа і частково піднебіння. Усі заражені тканини, включаючи кісткову тканину, були видалені. Пацієнт втратив повіки та брову. Лікарям вдалося зберегти зовнішній шкірний покрив під оком і на щоці виключно в естетичних цілях.

Після повного одужання у пацієнта значно порушена мова через відсутність частини верхнього піднебіння, залишилися глибокі рубці, отвір замість ока, який він соромиться показувати навіть близьким членам сім’ї. Сфотографувати пацієнта я не можу і не маю права з етичних причин.

Мукормікоз. Це хронічне грибкове захворювання, яке також називають чорною пліснявою, викликається грибками з родини Мукорових (Mucorales). Цей гриб найчастіше уражає лімфатичні вузли, тканини носа, піднебіння, носоглотки, легенів, кишечника. Але іноді він приживається і в інших місцях.

Загалом, гриби – це величезна "цивілізація", що складається з 150 000 відомих науці видів. Але за деякими оцінками їх значно більше. До грибів належать як звичні нам гриби, які ми збираємо в лісі або купуємо в магазині, так і різні види плісняви та мікроскопічні грибки, що викликають захворювання.

Грибки родини Мукорових живуть у ґрунті, в гнилих листях. Їх можна знайти у підгнилих фруктах і овочах. Вони можуть бути на рослинах, у воді та в повітрі у вигляді спор. Але заразитися цією інфекцією може далеко не кожен. Головна передумова до розвитку захворювання – слабкий імунітет. Імунітет не може ослабнути сам по собі. До цього призводять різні захворювання, такі як цукровий діабет, СНІД, загальне виснаження організму. Також ослаблення імунітету відбувається на тлі хіміотерапії або після тривалого лікування деякими стероїдними препаратами. Зафіксовані випадки захворювань після важкого COVID-19. Дуже низький імунітет також у недоношених немовлят.

Хворому на мукормікоз на початкових стадіях захворювання спочатку призначають протигрибкові препарати. Якщо лікування не дає результатів, проводять операцію. Під час операції видаляють усі уражені тканини, включаючи кісткові. Прогноз захворювання, звісно, залежить від своєчасного лікування. Тому операція не завжди може допомогти.

Якщо операція призводить до порушення базових функцій людини, доводиться вдаватися до протезування після одужання, якщо йдеться про кінцівки. У тому випадку який я описував у початку допису, протезування має косметичний характер. Після таких операцій виготовляється спеціальний силіконовий протез, що імітує шкіру та відсутню частину очниці, включаючи повіки, брову (іноді) та форму ока. Як ви вже розумієте, такий протез статичний, тобто моргання оком не відбувається.

Дуже часто пацієнту пропонують носити окуляри – звичайні для зору, з легким затемненням, можливо, навіть тільки у верхній частині лінз, щоб трохи приховати факт протезування. Принаймні косметичний ефект протезування буде кращим із додатковим відволікаючим елементом, таким як окуляри.


Джерело: скріншот пошукового запиту в Ґуґл за фразою "orbital prosthesis".


Джерело: opedge.com.

На момент написання допису у мене немає готових прикладів силіконового протеза для очниці, тому я просто додам до тексту скриншот пошукового запиту за зображеннями в Google і ви зрозумієте, про що йдеться. Такі протези фіксуються на обличчі за допомогою спеціального клею, який наноситься на силікон по лінії окружності протеза. В останні роки під час операцій імплантують спеціальні магніти в кістку, на які згодом кріпиться силіконовий протез із вбудованими магнітами з протилежним полюсом. Для кращої візуалізації прочитаного додається зображення з одного сайту.

Іноді я дивлюся на таких людей і замислююся, наскільки мої проблеми в житті незначні в порівнянні з їхніми труднощами та випробуваннями. Усе в цьому світі відносне. Бережіть себе.

Sort:  
 17 days ago 

Страшно уявити стан цих людей, воно ж їм болить і фізично, і морально. Невже це саме оця чорна пліснява, про яку каже @antorv і яку ми всі знаємо?Чи це дає якийсь інший вид чорної плісняви( якщо так багато її видів)?

 17 days ago 

Чорна пліснява яку можна зустріти в кутах на стінах, у сіліконі на раковині — це не зовсім те. Це саме пліснява яка виділяє спори і є видимою для ока. Все, що вона може зробити, це викликати алергію.
А грибок, який викликає те захворювання — мікроскопічний і не росте на стінах. Мукормікоз у народі називають "чорною пліснявою" через заражені та омертвілі тканини на тілі людини, які мають чорний колір, як наприклад при гангрені. Але багато хто плутає його з пліснявою на стінах через назву.

@antorv, вибачте що не написав розширену відповідь 🙏

 17 days ago 

Дякую за відповідь -частину страху ви прибрали!))

тобто цей грибок просто в повітрі спорами шпурхає. А нам треба мати міцний іммунітет, щоб він не зачепився, бо наші воїни добра - макрофаги, нейтрофіли, базофіли, лейкоцити і інші добре справляються зі своєю роботою. Ясно!))

 16 days ago 

Так, так, я знаю, що то не те саме, бо вже б голіруч демонтувала душову кабіну))) але вона теж не на 100% безпечна.

 17 days ago 

Бррр, страшний цей грибок. В мене ще чорна пліснява не виводиться в певних закутках душової кабіни (вона прямо на силіконі, який нанесено криворуко у недоступні для зрізання місця), то вічно стресую через це, всі засоби перепробувала, і нуль.
Шкода тих, хто отак постраждав від цієї зарази...

 17 days ago 

Так, це штука небезпечна. Але головна профілактика – це стежити за своїм здоров’ям і нічого такого не трапиться.

 18 days ago 

Справді, лише в порівнянні або і самому переживши жахливі речі ми розуміємо, наскільки наш поточний стан є просто прекрасним, а ми цього не усвідомлюємо, точніше забуваємо, якщо йдеться про власний досвід.

 18 days ago 

Так... Я працюю з людьми, які первісно з травмами. І нікому не хотілося б бути на їхньому місці. Чесно кажучи, з роками я навіть перестав замислюватися про це. Але інколи я бачу такі випадки, що просто... жесть, будь-яка найгірша ситуація мені здається не може бути гіршою.

Team Steem Peacocks 🦚

Congratulations! Your post has been upvoted through steemcurator07.



Curated by : @animal-shelter

 17 days ago 

Thank you