Steemit - де фільтр приватності?

in Ukraine on Steem3 days ago (edited)

Звичні всім соціальні мережі, мають гнучку систему модерації та приватних налаштувань. Там можна заборонити різні дії інших користувачам. Дії відносно власно власних дописів та облікового запису. До цього числа належить функція блокування не бажаних осіб. Що дозволяє захистити психіку від різного роду тиску, образ та переслідувань.

А що є на блокчейні? Блокчейн славиться політикою відкритості. Отже, соціальні мережі, чи скоріше їхня подоба, багато чого не дадуть. Оскільки всі записи зберігаються і не можуть бути заборонені будь-кому, тож і написати можна, що завгодно. Тобто інший бік такої свободи, це можливість психологічного насилля. Саме його запобігання, залежить не від блокчейну, бо не має передбаченого функціоналу. Важливу роль у цьому відіграє саме вебінтерфейс, через який відбувається із ним взаємодія. Де подібним аспектам не дуже багато приділено уваги. Принаймні на Steemit, а також приватних сайтах як-то upvu.org,
де є опція "Mute", але трошки не дороблена, бо записи й коментарі приховуються, але повідомлення про дії не бажаних користувачів (якщо такі є), все одно з'являються. Тож це може також зачіпати психологічні аспекти, залежно від особистої ситуації. На steempro із прогресивним дизайном, взагалі подібного немає, в тому числі nsfw контент, теж показує (який так позначений).

Звичайно, є моральні правила і матеріальна винагорода, котрі сприяють відносно чемній поведінці. Проте ніхто й не дізнається, якщо комусь щось там забереться в голову, про діяльність з іншого облікового запису. Окрім найбільш вразливих вікових категорій, це може торкнутись будь-кого. Особливо в міру зростання популярності платформи й активності на ній.



Що можна із цим вдіяти?

Варіантів не так вже й багато:

  1. Доробити функціонал на Steemit.com (офіційний).
  2. Розробити власний інтерфейс взаємодії із блокчейном. Це може бути сайт, що є складнішим, або простіший механізм із застосуванням програмування та Streamlit.
  3. Для перегляду активності по сласному обліковому запису скористатись steemworld.org. Там є для цього відповідні налаштування. На жаль, передбачено лише події за останні 7 днів.

Приклад на основі акаунту спільноти

Відкрити сторінку steemworld.org/@вашпсевдонім. В нашому випадку steemworld.org/@ukraine-steem:

Вкладка «Account operation» містить необхідні дані.


  1. «Setting» у вкладці профілю.
  2. «Security» у меню налаштувань.
  3. «Ignored Accoynts» - облікові записи котрі ігноруються. Окремі нікнейми вводяться через пробіл.
  4. «General» розділ в цьому ж меню.
  5. «Create Link» - створення посилання із встановленими параметрами.
  6. Можна скопіювати й зберегти у закладки браузера, щоб наступного разу відкривати сайт із готовими параметрами.
  7. Після переходу за лінком, буде звична анімація завантаження сайту й інформаційний запис, що параметри застосовано (якщо було очищено кеш браузера). І тепер вкладка «Account operation»
    містить всі записи, окрім ігнорованих акаунтів, що зручно. В деяких випадках, вони все ж таки будуть, але то залежить від особистих дій, людини що володіє своїм обліковим записом. Дії такі, які слідкування, блокування «Mute» іще може якісь.


Ще можна увімкнути темну тему:

Sort:  
 3 days ago 

Поки що мені це не потрібно, але все одно дякую за інфу!