Таро Опозицій: огляд колоди "Tarot of Oppositions". Частина 1 – Старші аркани від 0 до 10-го
Вчора Оксана розповіла мені про цікаву колоду таро, поглянувши на яку, я отримав естетичне задоволення, тому що перевернуті значення карт тут намальовані як окремий сюжет (через це, сьогодні покажу вам не 11, а цілих 22 ілюстрації).
Автором колоди є Pierluca Zizzi, художник Michele D’Aloisio. Купити її на Пром.юа зараз можна за 370-400 грн., хоча окремі продавці просять і 1300, а на ОЛХ бачив одиничну пропозицію за 225 грн. (не знаю, можливо, там різна якість друку або розмір). Та перш, ніж купувати, мені захотілося докладно розглянути колоду. З цим вийшло не так просто, бо більшість продавців ледачі курви і додають до товару всього по 3-4 фото, найчастіше просто потягнуті в іншого продавця. Проте, ви вже могли помітити, що я не роблю нічого "на відлюбися", і якщо вже за шось беруся, то прагну зробити якісно. Тож, посерфивши немало по українському, італійському та англомовному сегментах інтернета, я таки знайшов усі аркани, не зуродовані водяними знаками, а тоді ще й перевернув їх на компі. Давайте тепер їх розглянемо в задоволення, бо (як на мене) це справжня краса і естетика. Я також поділюся моїми короткими рефлексіями до образів, особливо до перевернутих, бо це дійсно унікальна колода (принаймні, я вперше бачу промальовані опозиції).
0 Дурак (прямий)
Портфельчик на посоху, наш дурень ще не проти чомусь і навчитися. Сонце йому усміхається.
0 Дурак (перевернутий)
Все вже профукано, зайшли хмари, квіточки не стало, на всохшому посоху чи то жебрацька котомочка, чи то здувшіся надувні шарики після минувших свят.
Якщо в прямому положенні він ішов у прірву, то тут уже біжить в неї, та й сама прірва йому допомогає, обвалюючись.
Замість птаха його тепер супроводжує якийсь звірьок (хорьок, ласка?)...як ви розумієте таку зміну образа тварини?
1 Маг (прямий)
1 Маг (перевернутий)
Його світ заволокло туманом ілюзій. Кубок перевернутий, меч покривлений. Він замінив свій жезл на "чарівну паличку", але "хедлайном" тепер тримає в руці (гральні кості?), тобто вже покладається більше не на власну волю напівбога, а на фарт і гру. Стихія землі перетворилася в пентакль, і це показує, що замість прагнення до глибини його охопила меркантильність (він навчився щось монетизувати).
Яка чудова колода! Я от завдяки їй тільки тепер зрозумів, що кілька років поспіль і був у архетипі мага перевернутого, але не усвідомлював цього.
Як ви розумієте образ покривленого меча? Мечі, стихія повітря = його думки і образи дій стали "непрямі"... Що ще?
Наш перевернутий маг уже не просто маг, але і "зкотився" до рівня фокусника, ілюзіоніста (а може це і закономірний наслідок його дорослішання? Бо тепер у нього борода, якої на прямому аркані не було).
3 Жриця (прямий)
3 Жриця (перевернутий)
У неї виникає доля розпусності. Вона покинула Тору, і замість того оголила ноги, сидить у відкритій позі... На відміну від Імператриці (далі), Жриця в колоді Опозицій має аспект сексуальності.
В прямій позиції ближче до строгої Гекати, перевернута Жриця стає ближче до Ліліт. Місяць у неї над головою вже чорний.
4 Імператриця (прямий)
4 Імператриця (перевернутий)
Природа пішла в зиму...Орел, що був вільний, тепер на ціпку і агресивний (слава примусова?). Корона на її голові стала більш явною (краси стало менше, а пихи побільшало). Ця земля більше не плідна.
5 Імператор (прямий)
5 Імператор (перевернутий)
Символ влади в його руці замінився мечем, він зсутулився. Цьому чоловіку довелося відстоювати свою позицію силою і "йти по трупах", він все ще переможець, проте його тягар надто важкий, і він уже не радий своєму положенню.
6 Закохані (прямий)
6 Закохані (перевернутий)
Сюжет Адама і Єви. Але не зовсім. Як і Єва, жінка зваблює чоловіка "своїм плодом". Але на аркані, на відміну від Адама, чоловік сам хоче бути звабленим, і він перебуває не в Едемі.
Я бачу в цій колоді різницю ще як: прямі Закохані = ініціатива йде від жінки, перевернуті Закохані = ініціатива від чоловіка. Але йому крім себе нема більше чого й запропонувати: він голий і на ще непаханій землі (хоча, те ж саме стосується і жінки...тому це і справжня закоханість, вона не меркантильна).
Бог над ним уже прогніваний, значить це вже постфактум: якщо на прямих Закоханих зваблення починається або в процесі, то на перевернутій карті воно вже відбулося, і розхльобуються наслідки. Від змія лишається лише хвіст, тобто він уже втратив цікавість до пригоди, і уповзає геть.
7 Колісниця (прямий)
7 Колісниця (перевернутий)
Леви ще потужніші і здатні перти напролом, але в возничого тепер з усіх сторін летять стріли, і йому доводиться відволікатися на боротьбу, стало не до керування колісницею (так можна втелескатися в стіну або в прірву). Доводиться покластися більше на своїх левів і на те, як ти вишколив їх в спокійні часи.
8 Сила (прямий)
На відміну від Уайтівського приборкання Сили лестощами, тут більше схоже на сюжет Самсона: жінка немов намагається роздерти леву пащу.
8 Сила (перевернутий)
Лев знесилений або й дохлий, як із армії білих ходоків. Емоція жінки змінилася кардинально, символ нескінченності над головою зник.
9 Відлюдник (прямий)
В якомусь сенсі він також маг, і вчений. Зірка тут більш очевидна, ніж в колоді Уайта, і сяє красномовно. Діоген з фонарем, але і астроном, волхв.
9 Відлюдник (перевернутий)
І зірка, і його ліхтар, згасли...Раніше він ніс світло людям, а тепер не має його навіть для себе.
10 Колесо Фортуни (прямий)
Поділ на 4 "спиці" найперше кидається в очі: це свастика (4 сезони, 4 точки на Колі Року, 4 стихії, продовжувати можна багато...).
10 Колесо Фортуни (перевернутий)
В руці з'являється серповидний меч: добрий фарт змінюється на караючу карму (час пожинати те, що було посіяно).
Чудова колода, я прямо в захваті від неї.
Це один з тих випадків, коли я реально захоплений темою. В процесі розгляду колоди розширив своє бачення деяких перевернутих арканів, тож думаю варто зробити цю практику регулярною. Писати огляди на різні колоди таро допоможе краще і глибще розуміти також і Уайта (тобто, таро взагалі).
Якщо втелещити в один допис 156 ілюстрацій, то від такого не лише я замахаюся набирати, але і читач замахається банально листати. Тому решту старших арканів з колоди "Таро Опозицій" розгляну в наступній публікації, а потім ще 4 публікації присвячу чотирьом мастям.
✍ Богдан Карасьов, 11 лютого 2025 р.
- Наступний допис із цього циклу: Таро Опозицій: огляд колоди "Tarot of Oppositions". Частина 2 – Старші аркани від 11 до 21-го.
Суть карти дурня - дивитися вгору.
😆
Як в цьому кліпі -
😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
0.00 SBD,
0.04 STEEM,
0.04 SP
Дивитися вгору не найгірший варіант. От у свиней так шийні хребці влаштовані, що вони не можуть навіть підняти голову вгору і не розуміють, що жолуді з дуба падають. В цьому плані Дурень уже великий еволюційний скачок.
Колода дуже цікава і трактовка теж, хоча не впевнена, що це можна назвати Таро. Як метафоричні карти або навіть оракул цілком норм.
0.00 SBD,
0.01 STEEM,
0.01 SP
Ну, чого ж...по-моєму, цілком можна: основні символи не спотворені, а тільки творчо інтерпретовані.
Трактується колода дуже легко і зручно, як я побачив сьогодні вранці. Інша справа, чи в цих нових колод такий же добрий контакт з егрегором, як у стародавніх? Цього не знаю, поки не спробую. Якщо розглядати з позиції, що основний інструмент ми, а карти лише вспоміжний, все має працювати.
0.00 SBD,
0.04 STEEM,
0.04 SP
Ну, чесно кажучи, можна посперечатися. З самого початку. Соціум в Дурні не може бути представлений ось цим птахом, а це одна з основних характеристик. Поза Мага не відображує його сутності як провідника енергії. Можна звичайно ловити бліх і по решті, але суть не в тому. Я з вами абсолютно згодна щодо контакту з егрегором ось таких інтерпретацій. Хоча все колись було новим. Ну і щодо основного інструменту мабуть теж згодна.
Це саме Уейт ☺️
![](https://steemitimages.com/640x0/https://cdn.steemitimages.com/DQmPLBbBNTjHxvgBRvthfyzKZv46hSqRrx2Fnzh5Q9dQ7P8/1739300160791.jpg)
Метафоричні картки - це трохи інше. Ось наприклад
![](https://steemitimages.com/640x0/https://cdn.steemitimages.com/DQmceLnVxA6XfDvv71N5hMVyqvCmxJoHrwLRUHWpxP27ZvF/1739300273522.jpg)
Супер. Як не по сканам, а по вашим фото, колода виглядає ще симпатичнішою.
Це дуже далеко від Уейта. Це бачу навіть я, яка навчалася в системі Папюса 😁
Прикладу метафоричних карт як саме таких в принципі бути не може, адже для цього можна використовувати у тому числі і Таро. Це не назва карт, а обʼєднуюче поняття.
Дякую, що звернули увагу на мій допис і проголосували за нього.