Руни Прибою (я називаю їх також "Руни Потоку"). Тлумачення

in Ukraine on Steem4 days ago (edited)

ᚱ ᛇ ᛚ

Ця трійка рун (Райдо Ейваз Лагуз) зараз є моєю улюбленою, і в "Старшій Едді" називається "Руни Прибою". Та, знаючи добре якості цих рун, віддаю перевагу називати їх "Руни Потоку".

Традиційно, ця формула вважається оберегом, особливо оберегом в мандрівках. Сьогодні ж я дам, хоч і лаконічне, та все ж дещо ширше розуміння "Рун Потоку".

Руни припливу 1.jpg

Класичне розуміння

В "Sigrdrifumal" ("Промовах валькірії Сігрдріви", які були записані в 13-му столітті, але передавалися усно ймовірно з 8-9 століття), дана така настанова:

Руни Прибою пізнай, щоб рятувати
кораблі у морі!
Руни ті накресли
на носі, на стерні
і випали на веслах, -
хай грізний прибій
і чорні вали, -
неушкодженим пристанеш.

Руни прибою 3.jpg

Правильне начертання рун Райдо Ейваз Лагуз

Показую по клітинкам, щоб було найпростіше зрозуміти масштаб.

Руни потоку Райдо Ейваз Лагуз.jpg

Моє розширене пояснення

Щоб краще зрозуміти, як діє ця трійка рун, і який широкий спектр ефектів вони здатні дати (крім оберегу), варто розглянути кожну з рун окремо.

Райдо

Символізує подорож. Саме фізичну подорож. А також припинення застою і впевнений рух взагалі ("відкриття доріг"). В таро найкраще описує енергію Райдо старший аркан Колісниця. І важливо зазначити, що колісниця не була тільки засобом пересування, колісницю також можна вважати "танком" стародавнього світу (з причепленими по сторонам широкими ріжучими лезами, на колісниці вклинювались у ряди піших ворогів і "косили" їх як траву). Тобто, це "пробивна" рухлива енергія. Але вона не обов'язково агресивна. Саме обертання нашої планети довкола Сонця, і довкола своєї осі — це також прояв енергії Райдо, як і обертання самої Галактики.

Добрий приклад архетипу Райдо в кіно — фільм "Титанік" (але не катастрофа, то вже є прояв інших, деструктивних сил). Коли ж "Титанік" на всіх парах мчить через Атлантику, а Джек вчить Роуз на носу корабля "літати" над хвилями, вони цілком перебувають в архетипі Райдо. Потужний "Титанік" несе Джека до Америки, і життя виглядає як одна захоплива пригода, коли немає часу подумати ні про минуле, ні про майбутнє, але ти повністю віддаєшся цьому моменту. Це стан Райдо.

Якби при зустрічі з айсбергом керманич "Титаніку" не намагався ухилитися, а продовжував діяти в архетипі Райдо, і пішов свідомо на таран айсберга, давши тільки повний назад задля пригальмування, "Титанік" би не пропоров собі стільки відсіків по борту, а пошкодив би тільки носовий відсік і в результаті не затонув би. Аналогічно, якщо в архетипі Ансуз ви будете підбирати відмичку від невідомої двері, то в архетипі Райдо я виб'ю двері ногою. Який алгоритм дій обрати, залежить від обставин (напр., може бути вкрай важливий фактор часу, що і домінувало в історії катастрофи "Титаніка": на маневр уникання айсберга часу і відстані вже не лишалося, потрібна була рішучисть Райдо іти на таран, але переляк змусив крутити руль).

Банзай! Тарань його повністюууу!!!

Титанік.jpg

Ейваз

Вважається однією з двох найстрашніших рун футарку, 13-та по рахунку, і найкраще відповідає 13-му аркану таро ("Смерть"). Але чому ж тоді вона "зв'язана" в одну трійку з Райдо і Лагуз? Тому що це може бути не тільки смерть у фізичному розумінні, а частіше це подорож у глибини потаємного. Якщо Райдо є мандрівкою фізичною, то Ейваз це скоріше "тріп". І ментальний / духовний тріп в тому числі. Або ж коли батискаф занурюється на велику глибину і досліджує останки затонулого "Титаніка". Я відчуваю це також як Ейваз: "Титанік не доплив, давайте пірнемо до нього, роздивимось і з'ясуємо, чому?". Ейваз спонукає "копати глибоко".

Духовний тріп...Напр., бог Одін, який 9 днів висів на дереві вниз головою, прикутий до Іггдрасіля власним списом, по суті перебував у архетипі Ейваз, доки йому не відкрилися руни. Це аскеза, це тріп до невідомого, це дослідження власної підсвідомості, паралельних світів, потойбічча і т.д.

Також Ейваз є ключем до світу Свартальфхейму, який вважається Світом Зла (усі 9 необоротних рун є ключами до 9 світів, 8 з яких по відношенню до нас є потойбічними).

Візуалізація: Світ Зла Свартальфхейм, струмок потаємних знань (не плутати з Пеклом! Аналог Пекла в Північній традиції називається Хельхейм, або коротко Hell).

Світ зла Свартальфхейм 4.jpg

Чим же в такому разі нам може бути корисний дотик і підключення до світу Зла через руну Ейваз? У Свартальфхеймі зберігаються алгоритми, які колись не відповідали часу, не приводили до успіху, і відповідно були записані системою як "Зло". Але світ змінюється, і те, що було не відповідним тисячу років тому, зараз навпаки може бути неймовірно ефективним. Руна Ейваз дозволяє "розпакетувати" такі алгоритми, щоб здійснити їхній "тест-драйв" знову, уже в нових реаліях.
Приклад: в Середньовіччі знахарку спалили на вогнищі, віднесши її дар до зла, бо це заважало бізнесу церкви. Зараз з таким даром ви можете, наприклад, стати переможницею "Битви Екстрасенсів", отримати потоки клієнтів і жити процвітаючи. І таких прикладів може бути мільйон.
Руна Ейваз допоможе постигнути також власне зло: що саме заважає мені досягати успіху, моєї мети? Напр., це може бути страх. Ейваз здатна витягти потаємні страхи назовні для опрацювання. Спершу це буде важко, та далі це допоможе позбутися страху. Ейваз допомогає усвідомити причини своїх помилок, щоб більше їх не повторювати.

Візуалізація: Світ Свартальфхейм.

Світ зла Свартальфхейм 5.jpg

Лагуз

В буквальному трактуванні символізує потік води. Потоки інформації та енергії в більш гнучкому розумінні. Якщо рух Райдо я описав, як потужний "Титанік", що валить через океан, то бути в енергії Лагуз означає кинути весла, довіритись потоку і дозволити течії нести ваш човник.

Стоячи третьою в формулі Рун Прибою, Лагуз немов ставить на потік і автопілот ті ефекти, які ми отримуємо від перших двох рун (Райдо та Ейваз). Якби "Титанік" плив в одному потоці з айсбергами, він ніколи б не напоровся на айсберг. Так, прибув би до Нью-Йорку з запізненням. Але все ж таки прибув би, а от в реальній історії він взагалі туди не доплив.

Лагуз також символізує потоки творчості. За творчість у Футарку взагалі відповідає низка рун. Та якщо Ансуз це обдумане мислення, мудрість (Меркурій), Кано є вогнем творчого натхнення (Сонце), то Лагуз є підсвідомим, навіюваним аспектом творчості (Нептун): щось "приходить", і все. Під дією цієї руни сильно загострюється інтуїція та емпатія.
Ельфи.jpg

Ельфи 2.jpg

Як ви могли зрозуміти з моєї розповіді, трійка "Рун Прибою" неймовірно ресурсна не тільки як оберіг у подорожі, і може бути примінена з різними цілями. Маю про ці руни ще багато сказати, проте не хочу писати трактат. Якщо комусь ця тема буде цікава, можемо допилити її в коментарях (в живому спілкуванні цікавіше). Якщо ж нікому не цікаво, тоді тим більше надто довгий пост писати не доречно.

Ключові слова:

  • Потік, Струмок, Джерело.
  • Впевнений рух (свідомий / або й інерціонний, в потоці).
  • Подорож (буквальна / або метафорична).
  • Захист, оберіг (але не як щит, а як "потік, що прокладує найправильніший шлях, корабель не потрапляє на айсберг". Знову ж таки, і корабель і айсберг можна розглядати не тільки буквально, а й як метафори).

✍ Богдан Карасьов, 14 січня 2025 р.

Sort:  
 4 days ago 

Крутий допис.
Додавання прикладів з планетами та картами, допомагає провести асоціацію, запамʼятати, а ще викликає роздуми, що для мене є приємним бонусом.

По картам виходить - колісниця, смерть і жертва (яку асоціюють з Нептуном) в позитивному значенні?

Якшо комусь ця тема буде цікава, можемо допилити її в коментарях (в живому спілкуванні цікавіше).

Мені цікаво, я думаю я зрозуміла про що ти, правда через свою призму.

і корабель і айсберг можна розглядати не тільки буквально, а й як метафори).

Є одна 😹😹😹
Титанік випадково наткнувся на руну «Іса» 😆

Дивився мультфільм Моана? ( в українському перекладі Ваяна, якщо зацікавить 😆)

Мабуть ні, але там вийшовши в плавання Моана, бачить своїх предків і що вони були мореплавцями.
І думаю це позитивний сюжет рун прибою.
А Нептун - про колективну підсвідомість, на мою думку, в своєму вищому аспекті.

 4 days ago 

Дякую за цікаві запитання, вони допомогають корисно доповнити матеріал, і додатково порефлексувати по темі. Ти чудова.

По картам виходить - колісниця, смерть і жертва.

Смерть і Жертва (тобто Повішений) обидві ідуть до Ейваза (Одін висів 9 днів, приносячи добровільну самопожертву, поки не пройшов через метафоричну Смерть, після чого отримав бажане).

Виходить, що я в пості не провів паралелей з Таро для Лагуз.
Як я це бачу і відчуваю: Королева Чаш своєю чутливістю і глибиною, Верховна Жриця своєю здатністю черпати з підсвідомості, і (згаданий тобою ще вчора) Місяць своїми ілюзіями — всі ці карти добре відображають різні грані енергії Лагуз (тільки Місяць відображає скоріше не прямий Лагуз, а дзеркальний, або перевернутий, тобто тіньові аспекти руни).

Титанік випадково наткнувся на руну «Іса» 😆

Саме так) І десь тут просяться ще глибші роздуми, бо Лагуз символізує рідку воду, а Іса тверду (а на магічному рівні, повну зупинку будь-якого процесу, не тільки корабля).

Тож якщо повернутися до Рун Прибою, "Титанік" усю мандрівку мав надмірний потенціал в плані енергії Райдо (памятаєш як там підганяли капітана "Давай, швидше, швидше, прибудемо в Нью-Йорк раніше строку!"), і при цьому нестачу потенціалу Лагуз (інтуіції, рідкої води) та Ейваз (проявлення мудрості досвіду, бо досвід у старого капітана був, але не з таким новим типом кораблів, та й той досвід був подавлений тиском власника компанії). Звідси ігнорування очевидної навіть аматору істини, що не можна іти вночі повним ходом через поля айсбергів на громоздкому лайнері з неймовірно довгим гальмівним шляхом та повільним вирулюванням, та ще й коли у твого дозорного на мачті немає бінокля (сліпота не лише контекстуальна, а й сама буквальна, оскільки твоя видимість вперед обмежена).

Всякий надмірний потенціал стикається з певною своєю протилежністю для відбалансування, що і сталося: потужна Іса погасила надмірне Райдо.

Вся ця сформована нами притча, як раз і показує стосовно рунічної магії, що руну Райдо буде небезпечніше приймати соло (ефект буде агресивніший), тоді як в трійці Райдо Ейваз Лагуз потенціали відбалансовуються, компенсуючи і доповнюючи один одного. Те ж саме стосується й Ейваз: соло ця енергія переживається як дуже "тяжка" і "страшна", а в трійці Рун Прибою – як головна "сіль" і "перчинка" у страві.

А Нептун - про колективну підсвідомість, на мою думку, в своєму вищому аспекті.

Абсолютно точно. І руна Лагуз також. Ця руна сама безпечна з трійки для проживання соло, і добра для будь-якої творчості.

Як думаєш, якою була б мандрівка "Титаніка", якби дієві особи плили у Нью-Йорк, охоплені надмірним потенціалом не Райдо, а Лагуз?

 4 days ago (edited)

Як думаєш, якою була б мандрівка "Титаніка", якби дієві особи плили у Нью-Йорк, охоплені надмірним потенціалом не Райдо, а Лагуз?

Надмірне?
Історія що трапилася з головною героїнею цього кліпу чітко відповідає на це питання.
Уявимо, що подібне зробили всі пасажири Титаніку, це і буде відповіддю.
Кліп російського гурту Ленінград. Який в цьому питанні попадає просто в яблочко і кращої відповіді не знайти.

В колективу шишковидна залоза може активуватися лише під дією препаратів.

 4 days ago 

Якби всі упоролися як героїня цього кліпу, то мабуть Джек із Роуз (і решта пасажирів) весело б провели час, а от команда з капітаном притопили б "Титанік" ще десь недалеко після виходу із порту.

Ну, як для жарту непогано, а так-то на цей раз відповідь не зараховується.

 4 days ago (edited)

Я з тобою незгодна.
Ми бачимо як на початку проявляється негативна енергія Нептуна, вживання засобів що викликають ілюзію, а потім зʼявляються архетипи з колективного підсвідомого - Ісус, а також символи з колективного підсвідомого - чаша граалю, «агнец», лілія - квітка Діви Марії, «преломление хлеба». А чого лише вартий напис на фурі - «Свет во мне» (якщо не плутаю).

 4 days ago 

Так я ж кажу про результат. Через неї розбився дальнобійник, а її прибило по голові фонарним столбом. З чим же ти тут не згодна?

Лагуз не діє як "оморок", він не перетворить тебе в дурепу, яка бачить якісь глюки, і при цьому знищує своє реальне життя / або соціальну позицію в житті. Навпаки, образ струмка чистої води: нею можна напитись, в чистій воді можна "викупати" свій розум і його прояснити. Коли ми на похмілля випиваємо півбутилки мінералки і в мозгах стає легше і ясніше = оце образ дії Лагуз.

 4 days ago 

І що немає іншої сторони в неї?

 4 days ago 

Ну, якщо ти мала на увазі перевернутий Лагуз, то використати його так для порчі цілком можна було. Тут би і підтаскало якихось "добрих подруг" із наркотою. А за допомогою дзеркального вважається, що можна викликати духи мертвих (в теорії, бо я не пробував це зробити).

Я ж розглядав формулу "Руни Прибою", в якій Лагуз прямий, і призначений для допомоги, а не порчі.
Міссія "Врятувати Титанік".