Туман згущається

in Ukraine on Steemlast month

Привіт друзі. Сьогодні туман настільки згустився, що з'явилося відчуття магії яка ніби зависла повітря… Так сталося, що не дивлячись на цю неймовірну красу, я був зайнятий різними терміновими справами і не мав можливості дістати телефона та зробити для себе згадку: «настільки ж прекрасна реальність оточує нас».

20241208_210319.jpg

Та позавчора в мене була можливість вийти на невелику прогулянку і саме ця прогулянка мені подарувала кілька фотографій вечірнього міста, яке було наповнене вогнями як ліхтарів так і їх віддзеркалення від мокрого асфальту, що виступав в ролі дзеркала. Фото вийшли ніби непогані та жодна з них не дотягує до звання шедевральних (чи то, можливо, я занадто прискіпливо ставлюся до свого вміння передавати красу природа).

20241208_210217.jpg

По роботі продовжуй відмічати цікаву «річ» (явище). Так як ця річ продовжується уже досить тривалий час, я думаю що маю повне право висловлювати свої гіпотези та спостереження…

Почну я трохи здалеку. Ви чули про те, що деякі тварини на всю зиму впадають в зимову сплячку? Думаю всі чули і яскравим прикладом тому є медведі та бабаки, які впадають в стан схожий до анабіозу на весь зимовий період.

Анабіоз – (від грецького anabiosis — оживлення) — стан організму, за якого біологічні процеси в ньому припиняються або настільки сповільнені, що відсутні всі видимі прояви життя.
З анабіозом мають багато спільного зимова (при замерзанні) та літня (при зневоднюванні) сплячки тварин. Але для дійсного анабіозу характерне більш глибоке придушення життєдіяльності. Типовий приклад анабіозу — потаємне життя насіння багатьох рослин, що зберігають схожість протягом багатьох років. Анабіоз спостерігається у вірусів, бактерій, безхребетних, амфібій, плазунів, лишайників, мохів і т. ін.

Та мало хто помічає те, що майже всі холоднокровні тварини (жаби, змії, вужі) ще з пізньої осені готуються до свого майже справжнього анабіозу, так сильно у них сповільнюються біологічні процеси.

20241208_210424.jpg

Так от… Спостерігаючи за досить великою вибіркою людей я починаю все більше і більше відмічати те, що з приходом довгих темних вечорів активність людського організму починає сповільнюватися, і хоч це не так сильно явно, як це відмічається в представників тваринного світу, це дуже нагадує своєрідну підготовка до «маленького анабіозу».

Досить цікаво, що в цей період (довгі темні вечори) активність майже всіх людей різко знижується і багато хто навіть вголос проговорює те що з приходом холодів і зими вони переходять в інший, своєрідний «енергозберігаючий режим існування».

Хочу трошки розширити спостереження і запитати у своїх читачів. Ви вже прийшли в енергозберігаючий режим, чи ще в процесі переходу, чи у вас взагалі на зимовий період не відмічається ніяких сповільнень дій⁉❓❓


Також мене можна знайти в instagram, tiktok, X, youtube та facebook

Дякую за увагу! 💙💛</center>
Sort:  
 last month (edited)

Льоха як в тему. Я постійно хочу спати!!!!
Вже думки пішли що зі мною щось не так, я постаріла, втратила сили і стою однією ногою на тому світі, типу між світом живих та мертвих.
Великі ведмеді так переживають літо. Знаходячись в полупритомному стані сповільнюється метаболізм і це їм дає змогу пережити голодний період часу. У нас виходить все навпаки.

Мені резонує як іншим було б цікаво почути.

 last month 

Великі ведмеді так переживають літо.

Це так білі роблять, а от бурі навпаки зариваються в берлогу і "ти до мене не ходи, не буди коли я бачу сни, коли я бачу сни".

Мені резонує як іншим було б цікаво почути.

Дякую за зворотній зв'язок. От і мені цікаво.

 last month 

Ну ті сплять а в ці сповільнюють метаболізм. Ось ця фішка мені видалась цікавою. Вони не сплять а ходять як зомбі 🤣🤣🤣😆

 last month 

Вони не сплять а ходять як зомбі 🤣🤣🤣😆

Ух ти яка фішка! Думка дуже цікава, в цьому щось є. Правда, деякі люди нагадують зомбі цілий рік