Історія грошей. Ще один подарунок епохи Відродження.
Принадність облігацій державної позики була в тому, що якщо держателю терміново потрібні були гроші, він міг продати свої облігації іншим людям, тобто, це були ліквідні активи. Вони врятували місто від банкрутства, а громадяни могли отримувати додатковий дохід у вигляді відсотків.
Однак, не все було так, як здавалося на перший погляд. Межа фінансування війн визначалася наявністю фізичних грошей у громадян. Борги міст росли, а облігацій випускалося все більше і, як у випадку з грошима, вартість їх падала. Наприклад, на початку XVI століття у Венеції облігації можна було придбати за 10% від номіналу. При цьому відсотки по ним нараховувалися все також на номінал.
Всі ці тонкощі давали можливість заробляти на падінні вартості - купити, наприклад, за 10% від номіналу, потім продати за 50% і ще отримати власне відсотки по позиці, як винагороду за ризик, що уряд не поверне гроші або не виплатить відсотки. Так ринок облігацій працює і в даний час. Крім того, він впливає на відсоткові ставки економіки в цілому, якщо держава платить якийсь відсоток за своїми позиками, то інші позичальники будуть платити ніяк не менше.
This post has received a 3.13 % upvote from @drotto thanks to: @mark.berg.
Congratulations @mark.berg! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :
Click here to view your Board of Honor
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word
STOP
Do not miss the last post from @steemitboard:
Congratulations @mark.berg! You received a personal award!
Click here to view your Board
Congratulations @mark.berg! You received a personal award!
You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking
Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!