Спогади з того боку війни: перше гніздо Дзьоба
Незважаючи на сніг - весна. І ФБ закидає мене минулорічними спогадами, а точніше - спогадами з минулого. Хоча звідки ж ще можуть бути спогади.
От знов приніс Дзьоба. Три роки минуло, а воно все болить. Бо лелеки - вони як собаки. Якщо вони ростуть поруч з людиною, то їх поведінка буде абсолютно подібною.
Дзьоб був у мене з пташенятства. То було дуже спекотне літо і лелеки-батьки почали викидати з гнізд зайві дзьоби. Ну так, природа - вона дуже раціональна. Тому, якщо літо сухе і їжі не вистачає, то лелеки або викидають або зʼїдають зайвих пташенят.
Ну викидають - це таке. Аби приземлився без травм. Хоча, нажаль, таке трапляється нечасто, навіть попри мізерну вагу. І добре, якщо це буде крило. Бо якщо ноги, то це все. Іноді виходить зростити, але не так часто, як хотілось би. З крилами простіше. Навіть якщо ампутують, лелека швидко адаптується. На відміну від хижих птахів, які з втратою крила часто швидко гинуть через проблеми з легенями.
Дзьобу пощастило. Він приземлився практично цілий, лише трохи вивернув крило. Крило ми врятували, але нажаль літати він так і не зміг.
Проте я отримала ось такого вихованця. Спостерігати за ним було суцільне задоволення. Як і будь-яка дитина, він цікавився абсолютно всім і дуже любив гратися. Жук, червʼячок, гілочка - все одразу ставало іграшкою. Якщо я щось робила в саду, то за мною слідував лелека і хтось з собакс.
Лелеки досягають статевої зрілості десь на третій рік. І Дзьоб почав будувати гніздо. Я зробила для нього такий собі пандус, по якому він міг піднятися на дах старого колодязя. Саме тут мало бути його перше гніздо.
Коли я побачила, що Дзьоб збирає гілочки (яких у мене у дворі майже немає), то кинула оголошення до місцевої групи, що люди, хто обрізає дерева - поділиться для лелеки. Так Дзьоб отримав велику купу гілок. Я порізала їх до потрібного розміру і хлопець почав будівництво.
Це треба було бачити! Ві старанно викладав гілку за гілкою. Іноді із роздратуванням викидав якусь з них і починав з початку. Коли я спробувала теж взяти участь у будівництві, йому це дуже не сподобалося. Всі гілки, що я поклала, було видалено і викинуто.
Він навіть обрав собі пару! Одна з молодих лелек час від часу піднімалася з ним, щоб перевірити, як виходить їх майбутнє гніздо.
Повністю того року пара не склалася, мабуть було ще зарано для серйозних стосунків і тим більше - пташенят. Але початок гнізда було закладено. Насправді, лелеки будують гніздо все життя, тож ми думали, що є ще багато часу.
Ну а далі ви знаєте. Якщо маєш у сусідах орків, то на спокійне життя сподіватися марно. Але все одне це була гарна історія.
Гарний птах та ти гарна, що піклування таке влаштувала. Я перейшла в Ютьюб, та заліпла на видео там)
Красень який
Дяка)
Hello @animal-shelter! 👋
Congratulations! This post has been upvoted through @steemcurator08. We support quality posts, good comments anywhere, and any tags.
Curated by @mohammadfaisal
Thank you so much dear @mohammadfaisal ❤️
Yo rescate una garza hace un par de años son hermosas
Yes, they are amazing
Неймовірно гарна історія і ваш Дзьоб. Ви писали про те, що трапилось? Цікаво було б почитати..
Дзьоб загинув під час окупації в березні 2022
Чудова історія. Було дуже цікаво.
Дякую)
💦💥2️⃣0️⃣2️⃣5️⃣ This is a manual curation from the @tipu Curation Project
@tipu curate
Upvoted 👌 (Mana: 6/7) Get profit votes with @tipU :)